Závěr sezóny družstva "A" - Krásné 5.místo!!!

09.03.2011 10:31

O víkendu 5. a 6.3.2011 sehrálo družstvo TJ Chropyně "A" své dva poslední zápasy v sezóně 2010-2011. Jednalo se o dvojzápas proti družstvu SK Podolí "A" a o celkové 5.místo v II. lize Jihomoravského kraje. Zápasy a vůbec jednotlivá utkání byla velice vyrovnaná, naštěstí se šťastnou vítěznou koncovkou pro náš tým. Jak se ale celé vitězství rodilo? První (sobotní) zápas se hrál v Brně na palubovce SK Podolí a výsledek zápasu byl 4-4. A tak bylo jasné, že rozhodnutí příjde v neděli v chropyňské tělocvičně. Po zapsání složení týmu se ukázalo, že ani jeden z kapitánů nezměnil složení soupisky a tak se čekalo, kdo uděla oproti sobotě bod na úkor soupeře. Po dvouhrách to bylo 3-1 pro Chropyni, když body z dvouher za Chropyni přinesl Mira Slavík ml., Martin Schmied a Zuzana Konvična. Ovšem mužské čtyřhry jsou naší slabinou a tak najednou byl stav 3-3. A čekalo se na ženskou čtyřhru a mix. Po ženské čtyřhře se dostala Chropyně do vedení 4-3, což bylo potěšující, protože naše holky se výsledkově rozehráli právě až v posledním dvojzápase sezóny (bohudík :-) ). Pak přišlo na řadu poslední utkání odvetného zápasu - mix neboli smíšená čtyřhra. Tu v sobotu vyhrálo Podolí, takže hrozilo opakování výsledku 4-4. a o 5.místě by rozhodlo skoré na sety (Chropyně jej měla lepší), ale lepší by samozřejmě bylo vyhrát i zápas 5-3. To věděli i naši hráči Mira Slavík st. s Míšou Medunovou. S tímto vědomím se tedy šlo do posledního utkání sezóny. Utkání se vyvíjelo jako na houpačce: 1. set pro Podolí poměrem 21-10 a vše vypadalo, že rozhodne opravdu jen skóre setů. Druhý set a vyhra našeho páru 21-15. A na řadě rozhodující 3.set. V tom naše dvojice nezačala šťastně a prohrávala - strany se měnila za stavu 11-6 pro Podolí. Po změně stran stále stejný obrázek  - naši kazili a zápas vypadal prohraný. Stav 20-15 pro Podolí. Vzhledem k tomu, že se hraje do 21 beze ztrát, dalo by se říct, prohraný zápas. Ale skvělá šňůra, kdy Míša skvěle podávala proti pěti matchballům (musela a udržela nervy) a neméně dobrým úderům Miry se neskutečné stalo pravdou. Náš pár to zvladl a otočil utkání ve svůj prospěch. Ze stavu 20-15 na 20-22 pro Chropyni. A tak družstvo TJ Chropyně "A" získalo pátý bodík a odvetu vyhrálo 5-3. A mohlo se slavit celkové 5.místo v II.lize JM kraje. Huráááá!!!